Eesti: Esikoht Maksude Konkurentsivõime Indeksis

The International Tax Competitiveness Index: Eesti – maailma atraktiivseim maksusüsteem

Jurisdiktsiooni valik ettevõtte asutamise jaoks on iga ettevõtja jaoks kriitilise tähtsusega otsus. Selles protsessis mängib olulist rolli maksusüsteem, mis võib mõjutada ettevõtte tõhusust ja kasumlikkust. Viimastel aastatel on Eesti silma paistnud teiste riikide seas tänu oma innovaatilisele ja konkurentsivõimelisele maksupoliitikale.

Eesti ei ole mitte ainult saavutanud 2023. aastal esikoha prestiižikas Rahvusvahelises Maksude Konkurentsivõime Indeksis (ingl k. The International Tax Competitiveness Index või ITCI), vaid on seda positsiooni hoidnud ka üle kümne aasta, mis teeb riigist ühe parima koha äri ajamiseks, eriti Euroopa Liidus.

Tax Competitiveness Indexi tipus

Eesti: Esikoht Maksude Konkurentsivõime Indeksis

Eesti ei ole juhuslikult saavutanud juhtivat positsiooni Maksude Konkurentsivõime Indeksis. Viimase kümnendi jooksul on riik pidevalt töötanud oma maksusüsteemi täiustamise nimel, muutes selle atraktiivsemaks rahvusvahelisele äritegevusele.

Peamised tegurid, mis on aidanud sellele Euroopa riigile edu saavutada, hõlmavad maksuseadusandluse lihtsust ja läbipaistvust, madalaid maksuvõimalusi ja välisinvestorite suhtes soodsat suhtumist.

The International Tax Competitiveness Index (ITCI) on Ameerika Ühendriikides asuva Tax Foundation’i poolt välja töötatud edetabel, mis hindab eri riikide maksusüsteeme. See mõõdab, kui hästi süsteemid toetavad konkurentsivõimet ja majanduslikku neutraalsust, arvestades selliseid tegureid nagu maksude määrad, lihtsus ja maksustamise tõhusus.

Indeks analüüsib äriühingute ja eraisikute tulumaksustamist, tarbimismakse ja kinnisvaramakse, aidates hinnata, kuidas riigi maksupoliitika mõjutab selle atraktiivsust äri- ja investeerimisvõimaluste jaoks.

Oluline aspekt, mis eristab kohalikku maksusüsteemi teistest EL riikidest, on selle ainulaadne lähenemine ettevõtete maksustamisele. Erinevalt tavapärasest süsteemist, kus maksud makstakse kasumi põhjal, kasutab see riik mudelit, kus maksukoormus langeb ainult jaotatud kasumile. See tähendab, et niikaua kui kasum reinvesteeritakse äritegevusse, makse ei võeta. Selline süsteem loob soodsad tingimused ettevõtete kasvuks ja arenguks, samal ajal lihtsustades ja vähendades maksukoormust.

Eesti atraktiivsus äri ajamiseks

Miks Eesti on EL-i kõige atraktiivsem riik äri ajamiseks?

Eesti on ideaalne koht neile, kes soovivad alustada või laiendada oma äri Euroopa Liidus. Esiteks, riik omab stabiilset majandust ja kõrget digitaalse integratsiooni taset, mis lihtsustab paljusid äriprotsesse. Teiseks, Eesti maksusüsteemi läbipaistvus ja lihtsus vähendavad ettevõtjate administratiivset koormust, võimaldades neil keskenduda oma äri arendamisele. Lisaks pakub Eesti võrreldes teiste EL riikidega madalamaid ettevõtte tulumaksumäärasid, muutes riigi rahvusvahelistele investoritele eriti atraktiivseks.

Ettevõtte tulumaksu määr 0%

Eesti maksusüsteemi peamine eelis

Üks Eesti maksusüsteemi peamistest eelistest on jaotamata kasumi tulumaksu puudumine. See tähendab, et seni, kuni ettevõtte kasum reinvesteeritakse, on see vabastatud maksustamisest. Selline lähenemine erineb oluliselt traditsioonilistest maksustamissüsteemidest, kus maksud makstakse ettevõtte kogukasumi põhjal, olenemata selle jaotamisest või mitte.

See eelis annab ettevõtjatele märkimisväärseid eeliseid, kuna nad saavad reinvesteerida kasumi oma äri arendamisse, muretsemata maksukohustuste pärast. Selle tulemusena võib äri kiiremini kasvada ja laieneda, muutudes rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisemaks. Selline süsteem on üks peamisi põhjuseid, mis muudab selle riigi eriti atraktiivseks äri ajamiseks.

Alustage oma äriga just Eestis

Ettevõtjatele, kes on huvitatud Eestis ettevõtte registreerimisest, on protsess üsna lihtne ja läbipaistev. Tänu arenenud e-riigi süsteemile saab enamiku ettevõttega seotud toiminguid teha interneti teel. Eesti pakub unikaalset e-residentsuse programmi, mis võimaldab välisettevõtjatel oma äri juhtida interneti kaudu kaugelt. See on eriti mugav rahvusvahelistele ärimeestele, kes soovivad laiendada oma kohalolekut EL-is.

Järeldus

Eesti maksusüsteem on ainulaadne mudel, mis ühendab endas innovatsiooni ja efektiivsust. Jaotamata kasumi tulumaksu puudumine teeb Eestist ühe kõige atraktiivsema sihtkoha äri ajamiseks, eriti Euroopa Liidu kontekstis.

Viimase 10 aasta kohalolek Maksude Konkurentsivõime Indeksis kinnitab vastuvõetud maksustamismudeli efektiivsust. Ettevõtjatele ja ettevõtluse laiendamisest huvitatud inimestele pakub see Euroopa riik ainulaadseid võimalusi ja eeliseid, mida tasub ära kasutada.

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.