Uudised ja artiklid

Avaldame ülevaated olulisematest sündmustest äri-, korporatiivõiguse ja raamatupidamise vallas.

Erilist tähelepanu pöörame uuenduslikele finantslahendustele, plokiahela tehnoloogiatele ja eelkõige krüptovaluutadele.

Meie blogi: aktuaalsed Uudised ja Artiklid

CASP — Crypto-Asset Service Provider

CASP mõiste võeti esmakordselt kasutusele 2020. aastal, kui avaldati Markets in Crypto-assets (MiCa) direktiivi eelnõu 2019/1937 tekst, mille eesmärk on luua ühtne õigusraamistik krüptovara ja virtuaalvääringute valdkonna reguleerimiseks Euroopa Liidus.

Tegevusala valimine ja muutmine

Eesti ettevõtte tegevusala valitakse spetsiaalsest majandustegevuse valdkondade klassifikaatorist EMTAK 5-kohalise täpsusega. EMTAK klassifikaator on rahvusvahelise ühtlustatud tegevusalade klassifikaatori NACE kohandatud versioon.

Raamatupidamisteenused IT-ettevõtetele

Meie ettevõtte raamatupidajad ja nõustajad on olnud aastaid spetsialiseerunud IT-sektori raamatupidamisteenustele ning on kogunud selles valdkonnas märkimisväärse teadmiste- ja kogemustepagasi. Selles artiklis käsitleme peamisi raamatupidamise eripärasid ja nüansse, mis on omased IT ja innovatsiooni valdkonna ettevõtetele, ning pöörame tähelepanu ka raamatupidamisteenustele, mida võib vaja minna pea iga IT-projekti puhul.

IT-ettevõte Euroopas

Käesolev artikkel on suunatud eelkõige neile IT-ettevõtjatele, kes näevad Euroopa Liitu kohana, kus luua oma IT-ettevõte. Selles ülevaates käsitleme Euroopa kui terviku ja konkreetsemalt Euroopa Liidu eeliseid IT-ettevõtte asutamisel ning innovatsiooni ja infotehnoloogiaga seotud projektide arendamisel. Põhjalikumalt vaatleme seda, miks just Eestis kui ELi liikmesriigis on eriti mõistlik oma IT-ettevõte või idufirma registreerida, kuivõrd just Eestis on alustava IT-ettevõtte arendamiseks kõige soodsamad tingimused, sealhulgas null-maksumääraga ettevõtte tulumaks.

Välismaalastest vabakutseliste töötasu

Kui Eesti ettevõte teeb väljamakse töötajale, alltöövõtjale või vabakutselisele, kes ei ole Eesti maksuresident, elab alaliselt väljaspool Eestit ja teeb oma tööd kaugtöö korras, ei tule Eestis maksta mingeid makse.

1 2 5

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.