Ettevõtte registreerimine

al. 375 € ID-kaardiga
al. 550 € Notari kaudu

Kas te uurite võimalusi, kuidas luua äriühing Euroopas, ja otsite sobivat jurisdiktsiooni Euroopa ettevõtte registreerimiseks?

Ettevõtte asutamine Eestis kõigest mõne päevaga

Ettevõtte asutamine Eestis on väga lihtne. Valida oma ettevõtte registreerimise kohaks just Eesti on kõige atraktiivsem variant seetõttu, et vaid siin puudub täiesti ettevõtte tulumaks jaotamata kasumile.

Professionaalne abi osaühingu asutamisel

Eestis saab ettevõtte avada lihtsalt ja kiiresti kõigest nädala jooksul: Eestis saab ettevõtte registreerida nii isiklikult kohale tulles kui ka kaugasutamise teel volikirja alusel või e-residentsuse kaudu.

Alustage oma ettevõte koos meiega! Äriteenused on just meie profiil! Küsi pakkumist

FIRMA REGISTREERIMINE 1-5 PÄEVAGA

Ettevõtte Asutamine. Ärinõustamine ja Raamatupidamisteenused

Kui olete otsustanud registreerida oma äriühingu Euroopas ja viia oma projekti EL-i turule, võib ideaalseks stardipunktiks teie äri jaoks olla ettevõtte asutamine Eestis.

Kõige lihtsam ja atraktiivsem viis oma äri alustamiseks EL-is

Eesti on tuntud ühe kõige avatuma ja dünaamilisema majandusena Euroopas. Tänu sellele, et firma asutamine Äriregistris on läbipaistev ja lihtne, võib teie osaühing saada registreeritud ja olla tööks valmis vaid mõne päevaga.

• Eesti elanike arv: 1,3 miljonit inimest
• Valuuta: euro (€)
• Äritegevuse lihtsus: 18. koht
• Maksukonkurentsivõimelisuse indeks: 1. koht
• Ettevõtte tulumaks Eestis: 0%
• Kõige populaarsem ettevõtlusvorm: OÜ ehk osaühing

Paljude aastate vältel on Eestis pööratud erilist tähelepanu mugava ja kõrgtehnoloogilise ärikeskkonna arendamisele, et meelitada ligi välisinvesteeringuid ja mitteresidentidest ettevõtjaid.

Eesti on Euroopa innovatsiooni ja finantstehnoloogia keskus.

Sellest tulenevalt on Eestist kujunenud paljude Euroopa IT-ettevõtete ja innovaatilistele idufirmade, nagu plokiahela ettevõtted ja krüptobörsid, Web3-projektid ning DAO-d, NFT-turud, aga ka finantstehnoloogia, ühisrahastuse ja DeFi-platvormid.

EESTI ETTEVÕTTE REGISTREERIMISE EELISED

Peamised eelised oma äriühingu asutamisel Eestis

Eesti on paljude aastate vältel olnud rahvusvahelise maksukonkurentsivõime indeksi poolest esikohal (1. koht, International Tax Competitiveness Index) ning on pidevalt olnud äritegevuse lihtsuse indeksi tipus (18. koht, Ease of Doing Business Index).

Laiendage oma ärihorisonte

Ettevõtte loomine Eestis on kindlasti tõhusaks vahendiks teie äriprojekti edukaks alustamiseks ja rahvusvahelistele turgudele sisenemiseks ning aitab hajutada riske või vähendada juba olemasoleva ettevõtte haldus- ja maksukoormust.

 • Jaotamata kasumi tulumaksumäär on 0%

  Ettevõtte kasumit ei maksustata ettevõtte tulumaksuga enne, kui see jaotatakse asutajate vahel. Kogu äriühingu poolt teenitud kasumit saab täies mahus kasutada äritegevuse arendamiseks või reinvesteerida see täiendava tulu saamiseks.

 • Minimaalne osakapital on 0.01 eurot

  Äriühingu registreerimisel võivad asutajad moodustada mis tahes suurusega põhikapitali ning kui sissemakstava osakapitali suurus ei ületa 50 000 eurot, ei ole vaja esitada äriregistrile mingeid dokumentaalseid tõendeid sissemaksete kohta osaühingu osakapitali (näiteks panga või maksesüsteemi kinnitused).

 • Täielik lõimumine Eesti e-riiki

  Võimalus kasutada Eesti valitsusasutuste elektroonilisi teenuseid (äriregister, Maksu- ja Tolliamet jt) ning korraldada oma firma asjaajamist kaughalduse teel (majandusaasta aruannete esitamine, Äriregistri andmetes muudatuste tegemine jms).

See ei ole kaugeltki täielik Eesti kui oma ettevõtte registreerimise koha eeliste loetelu. Oma ettevõtte või idufirma Eestisse toomine annab terve rea eeliseid, mis aitavad teil arendada oma äriprojekti Euroopa Liidu õigusraamistikus kiiresti ja tõhusalt.

FIRMA ASUTAMINE ON VÄGA LIHTNE

Ettevõtte saab luua ning alustada äritegvust vaid mõne päevaga.

Eestist on kujunenud paljude välisettevõtjate ja investorite tõmbekeskus tänu tema uuenduslikule lähenemisele ärikeskkonna reguleerimisele ja digimajandusele. Eesti Vabariigi valitsus on viimase 20 aasta jooksul ajanud aktiivselt poliitikat, mille eesmärk on meelitada riiki välisettevõtjaid ja -investoreid.

Eesti on 100% digiriik

Eesti avaliku sektori ja ettevõtluskeskkonna pea sajaprotsendiline digitaliseeritus võimaldab välisinvestoritel ja -ettevõtjatel registreerida äriühinguid, hallata rahaasju, tasuda makse ning ajada oma äri interneti kaudu lihtsalt ja kiiresti. Seejuures on Eesti ka Euroopa Liidu liige, mis tähendab, et välisinvestorid saavad osa Euroopa ühtse turumajanduse ja vabakaubanduspoliitika eelistest.

Osaühingu asutaminee interneti teel e-residentsuse kaudu

Lisaks käivitati Eestis aastal 2014 e-residentsuse programm, mis võimaldab välismaalastel täies mahus kasutada Eesti elektroonilise riigi teenuseid, sealhulgas registreerida ettevõtteid interneti teel ja hallata oma äriprojekte kaugjuhtimise teel kõikjalt maailmast. Selle tulemusena on e-residendid tänaseks loonud juba üle 25 000 Eesti ettevõtte.

ETTEVÕTTE REGISTREERIMISE MOODUSED

Millistel viisidel on võimalik oma firma asutada?

Ettevõtte asutamise protsess on täiesti bürokraatiavaba ning võimalikult lihtne ja läbipaistev – igaüks võib luua äriühing vaid mõne päevaga.

Eestis ettevõtte avamisest huvitatud välismaalased saavad oma äri luua järgmistel viisidel:

 • Firma loomine interneti teel e-residendi kaardi alusel | 1 päev, hind alates 375 EUR

  Osaühingu registreerimiseks äriregistri spetsiaalses internetikeskkonnas peab kõigil äriühingu juhtidel (osanikel ja tegevjuhtidel) olema e-residendi kaart (e-residentsus).

 • Ettevõtte registreerimine isiklikult kohale tulles | 1–5 päeva, hind alates 550 EUR

  Toimingu läbiviimiseks tuleb Tallinnasse notaribüroosse isiklikult kohale tulla. Meie juristid viivad teiega läbi eelkonsultatsiooni ning abistavad teid kogu protsessi vältel.

 • Osaühingu asutamine kaugtoimingu teel volikirja alusel | 5–10 päeva, hind alates 900 EUR

  Juriidilise isiku kaugregistreerimiseks ilma teie isikliku kohalolekuta peate vormistama meie agentuuri juristide nimele notariaalselt tõestatud volikirja ning meie viime asutamistoimingu läbi teie eest.

Meie spetsialistid viivad teiega läbi eelnõustamise ja pakuvad teile välja parima viisi, kuidas teie firma registreerida, koostavad kõik vajalikud asutamisdokumendid ning abistavad teid kogu ettevõtte asutamise protsessi vältel.

HINNAKIRI

Äriühingute teenused mitteresidentidele

Järgnevalt on esitatud ettevõtete Eestis registreerimise ja asutamise teenuste ning täiendavate korporatiiv- ja juriidiliste teenuste hinnad.

 • Teenuse liik
  Hind
 • Ettevõtte asutamine interneti teel E-äriregistris (allkirjastamiseks on vaja ID-kaart, Mobiil-ID või E-Residency)
  375 
 • Ettevõtte asutamine interneti teel E-äriregistris + juriidiline aadress ja kontaktisik
  700 
 • Ettevõtte registreerimine notari juures
  550 
 • Ettevõtte registreerimine notari juures + juriidiline aadress ja kontaktisik
  850 
 • Firma asutamine kaugteel volikirja alusel
  900 
 • Firma asutamine kaugteel volikirja alusel + juriidiline aadress ja kontaktisik
  1200 
 • Kontaktisik (1 aasta hind)
  250 
 • Juriidiline aadress (1 aasta hind)
  250 
 • Juriidiline aadress + Kontaktisik (1 aasta hind)
  400 
 • Äriühingu arvelduskonto avamine (hind alates)
  300 
 • Õigusalane või raamatupidamisalane nõustamine (1 tunni hind)
  75 

Ettevõtte registreerimise hind sisaldab olenemata asutamisviisist kõiki notaritasusid ja riigilõive ning juriidilise aadressi ja kontaktisiku teenust üheks aastaks. Eelpool toodud hinnad ei sisalda võimalikku käibemaksu 20%.

MIKS PÖÖRDUDA JUST MEIE POOLE?

Eesti Firma OÜ on teie usaldusväärne partner äriteenuste valdkonnas

Meie nõustajate, juristide ja raamatupidajate meeskond on spetsialiseerunud äriõigusele ning on tegelenud välisettevõtjate abistamisega Eestis juba üle 10 aasta.

Üle 10-aastase kogemusega nõustajate ja juristide meeskond

Aastate jooksul omandatud kogemused ja teadmised võimaldavad meil pakkuda oma klientidele vaid kvaliteetset teenust ning leida lahendused ka kõige keerulisematele ja ebastandardsematele olukordadele.

Peamised põhjused, miks pöörduda oma ettevõtte asutamiseks just meie poole:

 • Usaldusväärne teenusepakkuja

  Oleme ettevõtete registreerimise teenuse litsentseeritud teenusepakkuja ning omame riiklikku usaldusfondide ja äriühingute teenuste teenusepakkuja (provider of trust and company services) tegevusluba number FIU000144, mis on välja antud Rahapesu Andmebüroo poolt (Financial Intelligence Unit, FIU).

 • Aastatepikkune kogemus ja kvalifitseeritud spetsialistid

  Meie tiim koosneb kogenud nõustajatest ning üksnes diplomeeritud juristidest ja raamatupidajatest. Meie kümne tegevusaasta jooksul on meie abiga registreeritud üle 3000 Eesti ettevõtte.

 • Kõik teenused ühest kohast

  Oleme otsene teenusepakkuja ning osutame teenuseid ainult oma jõududega, ilma kolmandaid isikuid kaasamata. Kõik meie nõustajad, juristid ja raamatupidajad on meie büroo töötajad.

 • Kvaliteedigarantii

  Me tagame laitmatu kvaliteedi ja kiiruse ning täieliku konfidentsiaalsuse ja vastutustundliku lähenemise igale kliendile.

 • Me väärtustame oma kliente

  Kui olete meie klient, võite alati arvestada meie toega, sealhulgas saada vajaduse korral meie spetsialistidelt tasuta õigus- või raamatupidamisnõustamist.

Oleme rõõmuga valmis hakkama usaldusväärseks äripartneriks pikkadeks aastateks ning teeme kõik endast oleneva, et teie äriühingu sisenemine turule vastaks võimalikult suurel määral teie ootustele.

LISATEENUSED

Kõik, mida teie firma vajab edukaks äri alustamiseks Eestis ja Euroopa Liidus

Me pakume täit loetelu teenustest, mis on vajalikud edukaks ettevõtte avamiseks, äritegevuse alustamiseks ning edasiseks äri arendamiseks. Muu hulgas pakume oma klientidele järgmisi äri- ja tugiteenuseid:

 • Raamatupidamisteenused

  Pakume Eesti ettevõtetele kompleksset maksu- ja raamatupidamisteenust. Meie spetsialistid pakuvad teile kvalifitseeritud raamatupidamistuge jooksva dokumendivoo korraldamisel, majandusaasta aruannete koostamisel, maksudeklaratsioonide esitamisel, käibemaksukohustuslase numbri saamisel ja EORI-numbri taotlemisel, põhivara arvestuses, töötajate töötasude arvestamisel jms.

 • Juriidiline aadress ja kontaktisik

  Igal registreeritaval ettevõttel peab olema juriidiline aadress. Neil firmadell, mille asutajate ega juhtide seas ei ole Eesti residente, soovitame tungivalt nimetada ametisse kontaktisiku, kellele riigiasutused saavad kätte toimetada ettevõtte nimele saadetavad kirjad ja ametlikud teated. Meie pakume virtuaalkontori, kontaktisiku ja juriidilise aadressi teenust Tallinnas.

 • Õigusteenused

  Meie juristidel on aastatepikkune kogemus äriühingu- ja tsiviilõiguse valdkonnas. Pakume teile ammendavat nõustamist teid huvitavatel teemadel, aitame läbi analüüsida või koostada korrektselt kõik nõutavad juriidilised dokumendid ning vajadusel esindame teie huve läbirääkimistel vastaspooltega või kohtumenetlustes.

 • Arvelduskontode avamine

  Pakume tuge arveldus- ja maksekontode avamisel Euroopa Liidu pankades ja makseasutustes (EMI ja PSP). Valime välja ja pakume teile optimaalseima ja efektiivseima makselahenduse lähtuvalt teie ärimudelist ja äritegevuse eripäradest.

Pakume professionaalset ärinõustamist ning raamatupidamis- ja juriidilist tuge nii algfaasis äriprojektidele kui ka juba tegutsevatele ettevõtetele, mis soovivad oma sisemisi protsesse ümber korraldada või majandustulemusi optimeerida.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

Esmase konsultatsiooni ja hinnapakkumise saate juba täna

Kas teil tekkis huvi osaühingu registreerimise vastu? Hinnapakkumise ja individuaalse nõustamise saamiseks ettevõtte asutamise kohta ning edasise tugiteenuse ja teeninduse tellimiseks võtke julgelt ühendust meie ekspertide ja nõustajatega!

Me analüüsime koos teiega teie ärimudelit ning pakume teile välja tõhusaima lahenduse ettevõtte loomiseks Eestis, et viia teie äriprojekt kiireimas korras Euroopa Liidu ühisturule.

Äriteenused on just meie profiil!

KKK | Korduma Kippuvad Küsimused

Eesti meelitab ettevõtjaid üle kogu maailma tänu oma innovaatilisele majandusele, lihtsale äriajamisele ja progressiivsele digitaalsele taristule. Meie eesmärk on pakkuda teile kasulikku teavet, mis aitab teil mõista protsessi ja eeliseid oma äri registreerimisel selles edumeelses riigis.

Allpool leiate nimekirja kõige sagedamini esitatavatest küsimustest, millega meie konsultandid oma töös kokku puutuvad. Loodame, et see materjal on teile huvitav ja kasulik.

 • Milline juriidiline vorm oleks kõige otstarbekam valida, kui soovin Eestis ettevõtte asutada?

  Kõige levinum ja tõhusam vorm juriidilise isiku asutamiseks Eestis on piiratud vastutusega äriühing (eesti k OÜ ehk osaühing, ingl k PLC ehk private limited company). Minimaalne osanike arv on üks asutaja (osanik) ja üks juhatuse liige (tegevjuht). OÜ osanike vastutus on piiratud nende sissemaksetega ettevõtte osakapitali.

 • Kuidas valida tulevase ettevõtte nimi?

  Eestis asutatava ettevõtte nimi peab nii oma kirjapildilt kui foneetiliselt varem registreeritud ettevõtete nimedest selgelt eristuma. Soovitud nime kasutamise võimalikkust saab kontrollida Äriregistri kodulehel.

 • Kas osaühingu asutamisel on vaja teha osakapitali sissemakse?

  Jah, osaühingu osakapital peab olema tasutud asutamise faasil – osakapitali minimaalne suurus on 0,01 eurot (1 sent). Samas ei ole asutajad kohustatud esitama Äriregistrile osakapitali sissemaksmist kinnitavaid dokumente, kui registreeritav summa ei ületa 50 000 eurot.

 • Kuidas osakapitali sissemakset teha?

  Eesti ettevõtte osakapitali sissemakse võib tasuda rahalise sissemaksena ettevõtte arvelduskontole, rahalise sissemaksena osanike vara üleandmise teel ettevõtte bilanssi (telefonid, arvutid, omandiõigused jms) või viies läbi fondiemissiooni, mille raames kantakse ettevõtte mis tahes aruandeperioodi jaotamata kasum osakapitali tasumise arvele.

 • Kas välismaalane võib olla Eesti ettevõtte omanik ja tegevjuht?

  Jah, Eestis võib ettevõtte asutada mis tahes riigi resident. Välismaalased võivad olla Eestis registreeritud juriidilise isiku asutajateks ja tegevjuhtideks ilma igasuguste piiranguteta.

 • Kas välisfirma võib olla Eesti ettevõtte asutaja?

  Jah, välisriigis registreeritud juriidiline isik (emaettevõte) võib asutada Eestis äriühingu (tütarettevõtte). Sellise üksuse registreerimiseks on esmalt vaja välisettevõtte värskeid (mitte vanemaid kui kolme kuu vanuseid) ametlikke dokumente, mis peavad sisaldama juriidilise isiku registreerimisandmeid ning ettevõtte juhtide, omanike ja kasusaajate andmeid.

 • Kas üks inimene võib olla korraga nii ettevõtte omanik kui ka tegevjuht?

  Jah, Eestis võib üks isik olla korraga nii ettevõtte asutaja (osanik) kui ka tegevjuht (juhatuse liige).

 • Kuidas valida ettevõttele õige tegevusala?

  Ettevõtte registreerimisel märgitakse ainult üks eeldatav tegevusala, mis on oma olemuselt puhtinformatiivne ega ole ettevõtte jaoks siduv asjaolu. Tegevusala tuleb valida EMTAK klassifikaatorist, mis on rahvusvahelise ühtlustatud NACE klassifikaatori kohandatud versioon. Meie nõustajad aitavad teil otsida ja valida tegevusala, mis vastab teie ärimudelile kõige paremini.

 • Kas tegevusala valik seab ettevõttele mingeid piiranguid?

  Eesti ettevõtetel on täielik õigus tegutseda ja arendada vabalt oma äritegevust mis tahes valdkonnas, mis ei ole vastavate õigusaktidega keelatud ega piiratud. Väljakujunenud praktika kohaselt ei kirjutata tegevusala põhikirja sisse ning seega ei too ettevõtte tegevuse muutmine või laiendamine kaasa mingeid raskusi ega liigset bürokraatiat. Ettevõte võib tegutseda samaaegselt mitmel tegevusalal.

 • Kas Eesti ettevõttel võib olla arvelduskontosid välispankades?

  Jah, te võite vabalt avada ja kasutada arvelduskontosid pankades ja EMI/PSP maksesüsteemides väljaspool Eestit. Kõige populaarsemad makseteenused, mis pakuvad võimalust avada IBAN-konto, on Paysera, Wise ja Revolut.

 • Arvelduskonto avamiseks on vaja ettevõtte dokumente. Kust ma need saan?

  Digitaalsel kujul leiate ettevõtte dokumendid äriregistri veebilehelt. Kui teil on tarvis registrikaarti, põhikirja, asutamislepingut või muid ettevõtte dokumente paberkandjal koos kinnituse ja apostilliga, siis saate need meie kaudu tellida. Ettevõtte dokumentide väljastamise täpse hinnakirjaga saate tutvuda meie veebisaidi vastaval leheküljel.

 • Kas juhatuse liikmele tuleb kindlasti palka maksta?

  Ei, juhatuse liige võib täita oma kohustusi tasuta, saamata oma tegevuse eest mingit tasu.

 • Kas raamatupidamisarvestus ja raamatupidamisaruannete esitamine on kohustuslik?

  Jah, kõigil Eestis registreeritud ettevõtetel peab olema raamatupidamine, kõik tehingud ja ülekanded tuleb registreerida ning kõik algdokumendid tuleb säilitada. Samuti peavad kõik ettevõtted esitama kuue kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu (vaikimisi hiljemalt 30. juuniks) äriregistrile majandusaasta aruande.

 • Kas raamatupidamisaruanded tuleb esitada ka siis, kui ettevõttel majandustegevust ei olnud?

  Jah, ka need ettevõtted, kellel majandusaasta jooksul majandustegevust ei olnud, on kohustatud esitama äriregistrile majandusaasta aruande (nn nullaruanne).

 • Kas Eestis on olemas ettevõtte tulumaks?

  Ei, Eestis ei ole ettevõtete tulumaksu. Ettevõtete kasumit ei maksustata mitte mingil moel − teenitud summad võite vabalt reinvesteerida ettevõtte arendamisse või põhivara, väärtpaberite jms soetamisse. Maksu tasumise kohustus määraga 20/80, s.o 25%, tekib ainult reaalse kasumi jaotamise korral, kui maksate ettevõtte asutajatele dividendide.

 • Kas ettevõte peab end registreerima käibemaksukohustuslaseks?

  Ettevõte on kohustatud end käibemaksukohustuslasena registreerima siis, kui ettevõtte käibemaksuga maksustatav käive ühe majandusaasta jooksul ületab 40 000 eurot. Muudel juhtudel on käibemaksukohustuslaseks registreerimine vabatahtlik.

 • Kas välistöötajatele väljamakseid tehes tuleb tasuda makse?

  Ei, kui ettevõte maksab töötasu või muid tasusid ettevõtte töötajatele või vabakutselistele, kes ei ole Eesti maksuresidendid ning kes teostavad tööd ettevõtte kasuks viibides välismaal, siis ettevõttel maksukohustust ei teki. Sellisel juhul tekib väljamaksete saajal tulude deklareerimise ja maksude tasumise kohustus tema maksuresidentsuse jurisdiktsiooni reeglite ja määrade kohaselt.

 • Kust ma saan teada oma ettevõtte maksukohustuslase numbri TIN?

  Eesti ettevõtetel ei ole eraldi maksukohustuslase identifitseerimisnumbrit TIN. Ettevõtte tuvastamiseks maksuametis ja teistes valitsusasutustes kasutatakse ettevõtte registrikoodi.

 • Kaua aega nõuab ettevõtte registreerimine?

  Ettevõtte registreerimise taotlus vaadatakse läbi ühe tööpäeva jooksul, kui see on esitatud e äriregistri portaali kaudu (ettevõtte registreerimine e-residentsuse abil) või viie tööpäeva jooksul, kui avaldus on esitatud notari kaudu (ettevõtte asutamine isiklikult kohal viibides või notariaalse volikirja alusel).

 • Kuidas saan registreerida ettevõtet internetis?

  Selleks, et e-äriregistri portaalis oleks võimalik ettevõtet asutada, peab Teil olema e-residendi kaart, mida kasutatakse Teie isiku verifitseerimiseks ning mis on vajalik ettevõtte registreerimisavalduse digitaalseks allkirjastamiseks.

 • Mis on e-Residentsus ning kuidas ma saan seda?

  e-Residendi kaart on kiipkaart, mida Eesti väljastab mitteresidentidele ning loob neile võimaluse digitaalselt allkirjastada. e-Residentsust saab kasutada dokumentide allkirjastamiseks, isiku tuvastamiseks Internetis ning Eesti e-riigi e-teenuste kasutamiseks (sealhulgas juriidilise isiku asutamiseks). e-residentsuse taotluse vormi võite täita Eesti Politsei- ja Piirivalveameti veebikeskkonnas. e-Residentsuse stardikomplekti võite kätte saada üle ilma järgmistes asukohtades.

 • Kuidas ma saan taotleda e-Residentsuse?

  e-Residentsuse taotluse vormi võite täita Eesti Politsei- ja Piirivalveameti veebikeskkonnas. e-Residentsuse stardikomplekti võite kätte saada üle ilma järgmistes asukohtades.

 • Kas ma pean palkama Eesti ettevõttele kohalikku juhti või töötajaid?

  Ei, sellist kohustust Teil ei ole.

 • Minu osanikku ja direktorit ettevõttel võib olla?

  Eesti ettevõttel peab olema vähemalt üks juhatuse liige (direktor) ja üks asutaja (osanik). Asutajate ja direktorite ülempiiri seadusega kehtestatud pole.

 • Milliseid nõudeid pean ma täitma, et Eestis ettevõtet asutada?

  Selleks, et Eestis ettevõtet asutada, tuleb esitada äriregistrile avaldus, mis sisaldab ettevõtte nime, ettevõtte direktorite, omanike ja kasusaajate isikuandmeid, ettevõtte telefoninumbrit ja meiliaadressi, juriidilist aadressi, kontaktisiku andmeid, tegevusala koos EMTAKi või NACE’i koodiga ning ettevõtte põhikirja teksti.

 • Miks Eesti on kõige köitvam jurisdiktsioon äri asutamiseks Euroopas?

  Eesti peamine ja kõige kaalukam eelis kõige teiste Euroopa Liidu riikide ees on jaotamata kasumi ettevõtte tulumaksu puudumine. See tähendab, et kõik ettevõtte teenitud ja akumuleeritud vahendid ei ole maksustatavad tulumaksuga kuni kasumi jaotamise ja dividendi maksmiseni ettevõtte osanikele. Seega on Eesti ettevõtetel võimalus vabalt paigutada teenitud raha või teha investeeringuid, mõtlemata vajadusele maksta ettevõtte makse.

 • Kuidas Eesti ettevõtete tegevust reguleeritakse?

  Eesti territooriumil asuvate juriidiliste isikute tegevust reguleerib Äriseadustik.

 • Soovin Euroopas ettevõtet asutada. Kas Eesti sobib mulle?

  Jah, kahtlemata. Eesti asub geograafiliselt Põhja-Euroopas ning on 2004. aastast alates Euroopa Liidu ja tolliühenduse täieõiguslik liige. Kui soovite asutada Euroopa ettevõtet ning oma äri Euroopa Liidu alale laiendada, siis Eesti valik peamise jurisdiktsioonina on Teie jaoks parim lahendus.

 • Kui lihtne on Eestis ettevõtet asutada võrreldes teiste Euroopa jurisdiktsioonidega?

  Eesti asub Euroopa riikide seas traditsiooniliselt juhtivatel kohtadel äritegemise lihtsuse indeksis (ingl k Ease of Doing Business Index) ning mitte asjata. Arenenud e-riik, liigse bürokraatia puudumine ning köitvad tingimused välisinvesteeringute tegemiseks teevad Eestis ettevõtte loomise protsessi mitteresidentide jaoks ülimalt kiireks ja mugavaks.

Loodame, et esitatud teave on aidanud teil paremini mõista ettevõtte registreerimise protsessi Eestis ja vastanud mõnedele teie küsimustele. Äri registreerimine selles riigis võib avada uusi võimalusi ja pakkuda palju eeliseid, alates tõhusast maksusüsteemist kuni juurdepääsuni Euroopa turule.

Kui teil on veel küsimusi või vajate lisateavet, ärge kartke pöörduda meie spetsialistide poole. Oleme valmis teid igal sammul teie ettevõtlustee toetama. Edu teie ettevõtmistes!

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.