Firma asutamine

al. 365 € ID-kaardiga
al. 550 € Notari kaudu

Ettevõtte saab asutada mugavalt vaid mõne päevaga: äriühingut saab registreerida nii isiklikult notari kaudu, kui ka internetis e-Äriregistri portaalis või kaugteel volikirja alusel.

Pöörduge meie poole ning me aitame teil luua osaühingut algusest peale ning alustada oma äriprojektiga kiiremas korras.

Rohkem kui 10 aastat kogemust ning 1000+ asutatud Eesti ettevõtet. Kõik õigusalased ja raamatupidamisteenused teenused ühest kohast, kvalifitseeritud abi firma loomise protsessi läbiviimisel.

Oleme kogenud juristide ja raamatupidajate meeskond. Eesti ettevõtted on meie profiil! Küsi pakkumist

Firma registreerimine Eestis 1–5 päevaga

Ettevõte asutamine Eestis. Juriidilised ja raamatupidamisteenused.

Mitmete aastate jooksul on Eesti olnud rahvusvahelise maksusüsteemide konkurentsivõime edetabelis esikohal ja kuulub alaliselt äritegemise lihtsuse reitingute tippu. Selle tulemusena on Eestist saanud paljudele Euroopa IT-ettevõtetele ja innovaatilistele idufirmadele keskus, nagu näiteks plokiahelatehnoloogia ettevõtted ja krüptobörsid, WEB 3.0 projektid ja DAO-d, NFT turuplatsid, samuti finantstehnoloogia, ühisrahastus ja DeFi platvormid.

Äri registreerimisest Eestis saab kindlasti tõhus tööriist teie äriprojekti edukaks elluviimiseks ja selle edasiliikumiseks rahvusvahelistele turgudele, samuti võimaldab see hajutada riske ning vähendada maksukoormust juba olemasoleval ettevõttel. Seega Eesti õigusruumi peamisteks eelisteks äriühingu asutamiseks on:

 • Jaotamata kasumi maksumäär on 0%

  Ettevõtte kasumit ei maksustata tulumaksuga enne selle jaotamist ettevõtte asutajate vahel – kogu ettevõtte poolt saadud kasumit saab kasutada äri arendamise huvides või reinvesteerida, et saada täiendavaid tulusid.

 • Minimaalne osakapitali suurus on 0,01 eurot

  Äriühingu registreerimisel võivad asutajad moodustada mis tahes suurusega osakapitali ning kui sissemakstud osakapitali suurus ei ületa 50 000 eurot, siis ei ole Äriregistrile kohustuslik esitada mistahes dokumentaalseid tõendeid ettevõtte osakapitali tasumise kohta (näiteks panga või makseasutuse kinnitus).

 • Täielik integreerumine Eesti e-riiki

  Võimalus kasutada Eesti riigiasutuste (Äriregister, Maksu- ja Tolliamet jt) elektroonilisi teenuseid ning juhtida oma ettevõtte asjaajamist eemalt (majandusaasta aruannete esitamine, ettevõttes muudatuste tegemine jne).

See ei ole kaugeltki kogu loetelu eelistest, mida saate kui valite Eesti oma ettevõtte registreerimise riigiks. Seega teie ettevõtte või idufirma paigutamine Eesti Vabariigi jurisdiktsiooni alla osutub parimaks alternatiiviks ning aitab teil maksimaalselt lühikese ajaga tuua oma äriprojekt Euroopa Liidu õigusruumi.

ETTEVÕTTE ASUTAMINE ON VÄGA LIHTNE

Viimase 20 aasta jooksul on Eesti Vabariigi valitsus aktiivselt edendanud poliitikat, mille eesmärk on meelitada riiki välismaiseid ettevõtjaid ja investoreid. Lisaks käivitati Eestis 2014. aastal e-residentsuse programm, mis võimaldab välismaalastel täiel määral kasutada Eesti e-riigi teenuseid, sealhulgas registreerida ettevõtteid interneti kaudu ja juhtida oma äriprojekte igast maailma punktist — tulemuseks on, et tänasepäevaks on e-residentide poolt loodud juba üle 25 000 Eesti ettevõtte..

Eesti äriühingu asutamise protsess on täielikult bürokraatiast vaba, ülimalt lihtne ja läbipaistev — iga soovija saab luua Eesti ettevõtte vaid mõne päevaga. Välismaalased, kes on huvitatud Eestis ettevõtte asutamisest, saavad äriõhingu registreerimiseks kasutada järgmisi võimalusi:

 • Osaühingu asutamine internetis ID-kaardi või e-Residency abil | 1 tööpäev, al. 365€

  Ettevõtte registreerimiseks e-äriregistri portaalis vajavad kõik äriühingus tegevad isikud (osanikud ja juhatuse liikmed) ID-kaarti või e-Residendi kaarti (e-Residency).

 • Ettevõtte registreerimine isiklikult kohalviibimisega | 1–5 tööpäeva, al. 550€

  Osaühingu asutamiseks on vajalik isiklikult külastada notaribürood. Meie juristid viivad teiega läbi eelneva nõustamise ja saadavad teid kogu protsessi jooksul.

 • Firma asutamine kaugteel volikirja alusel | 5–10 tööpäeva, al. 750€

  Ettevõtte registreerimiseks distantsilt teie isikliku kohalviibimiseta tuleb vormistada notariaalne volikiri meie ettevõtte juristide nimele ning me viime asutamise toimingu läbi teie nimel

Meie spetsialistid viivad teiega läbi eelneva nõustamise ja pakuvad teile optimaalse viisi ettevõtte registreerimiseks, valmistavad ette kõik asutamiseks vajalikud dokumendid ja saadavad teid kogu ettevõtte asutamise protsessi jooksul.

MIKS TASUB PÖÖRDUDA FIRMA ASUTAMISEKS MEIE POOLE?

Meie konsultantide, juristide ja raamatupidajate meeskond spetsialiseerub äriõigusel ja välisriigi kodanikele äritoe pakkumisel Eesti territooriumil juba üle 10 aasta. Nende aastatega saadud kogemused ja teadmised annavad meile võimaluse pakkuda oma klientidele ainult kõige parema kvaliteediga teenuseid ning leida lahendusi kõige keerulisemate ja ebastandardsemate olukordade puhul.

Peamised põhjused, miks pöörduda meie poole OÜ või muu juriidilise vormi äriühingu asutamiseks:

 • Usaldusväärne teenusepakkuja

  Oleme litsentsitud ettevõtete registreerijad Eesti territooriumil ning omame riiklikku usaldushalduse ja äriühinguteenuse pakkuja tegevusluba (provider of trust and company services) number FIU000144, mille on väljastanud Rahapesu Andmebüroo (Financial Intelligence Unit, FIU).

 • Pikaajaline kogemus ja kvalifitseeritud spetsialistid

  Meie meeskonnas töötavad kogenud konsultandid ja ainult diplomeeeritud juristid ja raamatupidajad. Kümne tegevusaasta jooksul on meie abiga asutatud üle 3000 Eesti ettevõtte.

 • Kõik teenused ühest kohast

  Oleme otsene teenusepakkuja ja osutame teenuseid ainult oma jõududega, kolmandaid isikuid protsessi kaasamata. Kõik konsultandid, juristid ja raamatupidajad on meie ettvõtte töötajad.

 • Kvaliteedi garantii

  Garanteerime veatut kvaliteeti ja operatiivsust ning täielikku konfidentsiaalsust ja vastutustundlikku lähenemist igale kliendile.

 • Me väärtustame oma kliente

  Meie kliendina saate alati arvestada meie abile, mh osutavad meie spetsialistid vajadusel tasuta õiguse- või raamatupidamisalaseid konsultatsioone.

Hea meelega hakkame teie jaoks usaldusväärseks partneriks pikkadeks aastateks ja teeme kõik võimaliku, et teie ettevõtte turule tulek vastaks maksimaalselt teie ootustele.

TÄIENDAVAD TEENUSED

Pakume täielikku teenuste loetelu, mis on vajalik edukaks ettevõtte asutamiseks, majandustegevuse alustamiseks ja äri edasiseks arendamiseks. Muu hulgas pakume oma klientidele järgmisi korporatiiv- ja abiteenuseid:

 • Raamatupidamisteenused

  Pakume Eesti ettevõtetele maksuarvestuse ja raamatupidamise teenuseid. Meie spetsialistid osutavad teile kvalifitseeritud abi jooksvate raamatupidamisdokumentide korraldamisel ning majandusaasta aruannete ettevalmistamisel, maksudeklaratsioonide esitamisel, KMKR numbri ja EORI saamisel, põhivara arvele võtmisel, töötajate palga arvestamisel jne.

 • Juriidiline aadress ja kontaktisik

  Igal Eestis registreeritaval ettevõttel peab olema juriidiline aadress. Nendel ettevõtetel, mille asutajate ja juhatuse liikmete hulgas ei ole Eesti residente, soovitame tungivalt määrata kontaktisikut, kellele võidakse toimetada ettevõte nimele saadetud kirjad ja riigiasutuste ametlikud teated. Pakume virtuaalkontori ja juriidilise aadressi teenust Tallinnas ning kontaktisiku teenust mitteresidentidest ettevõtjatele.

 • Juriidilised teenused

  Meie juristidel on pikaajaline töökogemus korporatiivse ja tsiviilõiguse valdkonnas. Pakume teile ammendavat nõustamist teid huvitaval teemal, aitame analüüsida või korrektselt ette valmistada nõutud juriidilisi dokumente ning vajadusel esindame teie huve läbirääkimiste raames teiste lepingu osalistega või kohtumenetluses.

 • Arvelduskontode avamine

  Aitame teil avada arvelduskontosid pankades ja maksekontosid (EMI ja PSP) Euroopa Liidu territooriumil. Valime välja ja pakume teile kõige optimaalsema ja efektiivsema makselahenduse, lähtudes teie ärimudelist ja majandustegevuse eripäradest.

Pakume professionaalset ärialast nõustamist, abi raamatupidamise korraldamisel ning juriidilist tuge nii tegevuse algetapil olevatele äriprojektidele, kui tegutsevatele ettevõtetele, kes soovivad restruktureerida oma siseprotsesse ja optimeerida majandusnäitajaid.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST!

Kas olete huvitatud äri registreerimise võimalusest Eestis? Hinnapakkumise ja individuaalse nõustamise saamiseks ettevõtte asutamisel Eestis ning selle edasise toe ja teenindamise saamiseks võtke julgelt ühendust meie ekspertide ja konsultantidega! Analüüsime koos Teiega Teie ärimudelit ning pakume Teile välja tõhusama lahenduse ettevõtte asutamiseks Eestis, et Teie äriprojekt võimalikult kiiresti viia Euroopa Liidu ühtsele turule. Eesti äriühingud on meie profiil!

Firma asutamine Eestis | KKK

Järgnevalt on esitatud loetelu kõige sagedamini esitatavatest küsimustest, millega meie nõustajad oma töös kokku puutuvad. Võib-olla on nende materjalidega tutvumine teie jaoks huvitav.

 • Milline juriidiline vorm oleks kõige otstarbekam valida, kui soovin Eestis ettevõtte asutada?

  Kõige levinum ja tõhusam vorm juriidilise isiku asutamiseks Eestis on piiratud vastutusega äriühing (eesti k OÜ ehk osaühing, ingl k PLC ehk private limited company). Minimaalne osanike arv on üks asutaja (osanik) ja üks juhatuse liige (tegevjuht). OÜ osanike vastutus on piiratud nende sissemaksetega ettevõtte osakapitali.

 • Kuidas valida tulevase ettevõtte nimi?

  Eestis asutatava ettevõtte nimi peab nii oma kirjapildilt kui foneetiliselt varem registreeritud ettevõtete nimedest selgelt eristuma. Soovitud nime kasutamise võimalikkust saab kontrollida Äriregistri kodulehel.

 • Kas osaühingu asutamisel on vaja teha osakapitali sissemakse?

  Jah, osaühingu osakapital peab olema tasutud asutamise faasil – osakapitali minimaalne suurus on 0,01 eurot (1 sent). Samas ei ole asutajad kohustatud esitama Äriregistrile osakapitali sissemaksmist kinnitavaid dokumente, kui registreeritav summa ei ületa 50 000 eurot.

 • Kuidas osakapitali sissemakset teha?

  Eesti ettevõtte osakapitali sissemakse võib tasuda rahalise sissemaksena ettevõtte arvelduskontole, rahalise sissemaksena osanike vara üleandmise teel ettevõtte bilanssi (telefonid, arvutid, omandiõigused jms) või viies läbi fondiemissiooni, mille raames kantakse ettevõtte mis tahes aruandeperioodi jaotamata kasum osakapitali tasumise arvele.

 • Kas välismaalane võib olla Eesti ettevõtte omanik ja tegevjuht?

  Jah, Eestis võib ettevõtte asutada mis tahes riigi resident. Välismaalased võivad olla Eestis registreeritud juriidilise isiku asutajateks ja tegevjuhtideks ilma igasuguste piiranguteta.

 • Kas välisfirma võib olla Eesti ettevõtte asutaja?

  Jah, välisriigis registreeritud juriidiline isik (emaettevõte) võib asutada Eestis äriühingu (tütarettevõtte). Sellise üksuse registreerimiseks on esmalt vaja välisettevõtte värskeid (mitte vanemaid kui kolme kuu vanuseid) ametlikke dokumente, mis peavad sisaldama juriidilise isiku registreerimisandmeid ning ettevõtte juhtide, omanike ja kasusaajate andmeid.

 • Kas üks inimene võib olla korraga nii ettevõtte omanik kui ka tegevjuht?

  Jah, Eestis võib üks isik olla korraga nii ettevõtte asutaja (osanik) kui ka tegevjuht (juhatuse liige).

 • Kuidas valida ettevõttele õige tegevusala?

  Ettevõtte registreerimisel märgitakse ainult üks eeldatav tegevusala, mis on oma olemuselt puhtinformatiivne ega ole ettevõtte jaoks siduv asjaolu. Tegevusala tuleb valida EMTAK klassifikaatorist, mis on rahvusvahelise ühtlustatud NACE klassifikaatori kohandatud versioon. Meie nõustajad aitavad teil otsida ja valida tegevusala, mis vastab teie ärimudelile kõige paremini.

 • Kas tegevusala valik seab ettevõttele mingeid piiranguid?

  Eesti ettevõtetel on täielik õigus tegutseda ja arendada vabalt oma äritegevust mis tahes valdkonnas, mis ei ole vastavate õigusaktidega keelatud ega piiratud. Väljakujunenud praktika kohaselt ei kirjutata tegevusala põhikirja sisse ning seega ei too ettevõtte tegevuse muutmine või laiendamine kaasa mingeid raskusi ega liigset bürokraatiat. Ettevõte võib tegutseda samaaegselt mitmel tegevusalal.

 • Kas Eesti ettevõttel võib olla arvelduskontosid välispankades?

  Jah, te võite vabalt avada ja kasutada arvelduskontosid pankades ja EMI/PSP maksesüsteemides väljaspool Eestit. Kõige populaarsemad makseteenused, mis pakuvad võimalust avada IBAN-konto, on Paysera, Wise ja Revolut.

 • Arvelduskonto avamiseks on vaja ettevõtte dokumente. Kust ma need saan?

  Digitaalsel kujul leiate ettevõtte dokumendid äriregistri veebilehelt. Kui teil on tarvis registrikaarti, põhikirja, asutamislepingut või muid ettevõtte dokumente paberkandjal koos kinnituse ja apostilliga, siis saate need meie kaudu tellida. Ettevõtte dokumentide väljastamise täpse hinnakirjaga saate tutvuda meie veebisaidi vastaval leheküljel.

 • Kas juhatuse liikmele tuleb kindlasti palka maksta?

  Ei, juhatuse liige võib täita oma kohustusi tasuta, saamata oma tegevuse eest mingit tasu.

 • Kas raamatupidamisarvestus ja raamatupidamisaruannete esitamine on kohustuslik?

  Jah, kõigil Eestis registreeritud ettevõtetel peab olema raamatupidamine, kõik tehingud ja ülekanded tuleb registreerida ning kõik algdokumendid tuleb säilitada. Samuti peavad kõik ettevõtted esitama kuue kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu (vaikimisi hiljemalt 30. juuniks) äriregistrile majandusaasta aruande.

 • Kas raamatupidamisaruanded tuleb esitada ka siis, kui ettevõttel majandustegevust ei olnud?

  Jah, ka need ettevõtted, kellel majandusaasta jooksul majandustegevust ei olnud, on kohustatud esitama äriregistrile majandusaasta aruande (nn nullaruanne).

 • Kas Eestis on olemas ettevõtte tulumaks?

  Ei, Eestis ei ole ettevõtete tulumaksu. Ettevõtete kasumit ei maksustata mitte mingil moel − teenitud summad võite vabalt reinvesteerida ettevõtte arendamisse või põhivara, väärtpaberite jms soetamisse. Maksu tasumise kohustus määraga 20/80, s.o 25%, tekib ainult reaalse kasumi jaotamise korral, kui maksate ettevõtte asutajatele dividendide.

 • Kas ettevõte peab end registreerima käibemaksukohustuslaseks?

  Ettevõte on kohustatud end käibemaksukohustuslasena registreerima siis, kui ettevõtte käibemaksuga maksustatav käive ühe majandusaasta jooksul ületab 40 000 eurot. Muudel juhtudel on käibemaksukohustuslaseks registreerimine vabatahtlik.

 • Kas välistöötajatele väljamakseid tehes tuleb tasuda makse?

  Ei, kui ettevõte maksab töötasu või muid tasusid ettevõtte töötajatele või vabakutselistele, kes ei ole Eesti maksuresidendid ning kes teostavad tööd ettevõtte kasuks viibides välismaal, siis ettevõttel maksukohustust ei teki. Sellisel juhul tekib väljamaksete saajal tulude deklareerimise ja maksude tasumise kohustus tema maksuresidentsuse jurisdiktsiooni reeglite ja määrade kohaselt.

 • Kust ma saan teada oma ettevõtte maksukohustuslase numbri TIN?

  Eesti ettevõtetel ei ole eraldi maksukohustuslase identifitseerimisnumbrit TIN. Ettevõtte tuvastamiseks maksuametis ja teistes valitsusasutustes kasutatakse ettevõtte registrikoodi.

 • Kaua aega nõuab ettevõtte registreerimine?

  Ettevõtte registreerimise taotlus vaadatakse läbi ühe tööpäeva jooksul, kui see on esitatud e äriregistri portaali kaudu (ettevõtte registreerimine e-residentsuse abil) või viie tööpäeva jooksul, kui avaldus on esitatud notari kaudu (ettevõtte asutamine isiklikult kohal viibides või notariaalse volikirja alusel).

 • Kuidas saan registreerida ettevõtet internetis?

  Selleks, et e-äriregistri portaalis oleks võimalik ettevõtet asutada, peab Teil olema e-residendi kaart, mida kasutatakse Teie isiku verifitseerimiseks ning mis on vajalik ettevõtte registreerimisavalduse digitaalseks allkirjastamiseks.

 • Mis on e-Residentsus ning kuidas ma saan seda?

  e-Residendi kaart on kiipkaart, mida Eesti väljastab mitteresidentidele ning loob neile võimaluse digitaalselt allkirjastada. e-Residentsust saab kasutada dokumentide allkirjastamiseks, isiku tuvastamiseks Internetis ning Eesti e-riigi e-teenuste kasutamiseks (sealhulgas juriidilise isiku asutamiseks). e-residentsuse taotluse vormi võite täita Eesti Politsei- ja Piirivalveameti veebikeskkonnas. e-Residentsuse stardikomplekti võite kätte saada üle ilma järgmistes asukohtades.

 • Kuidas ma saan taotleda e-Residentsuse?

  e-Residentsuse taotluse vormi võite täita Eesti Politsei- ja Piirivalveameti veebikeskkonnas. e-Residentsuse stardikomplekti võite kätte saada üle ilma järgmistes asukohtades.

 • Kas ma pean palkama Eesti ettevõttele kohalikku juhti või töötajaid?

  Ei, sellist kohustust Teil ei ole.

 • Minu osanikku ja direktorit ettevõttel võib olla?

  Eesti ettevõttel peab olema vähemalt üks juhatuse liige (direktor) ja üks asutaja (osanik). Asutajate ja direktorite ülempiiri seadusega kehtestatud pole.

 • Milliseid nõudeid pean ma täitma, et Eestis ettevõtet asutada?

  Selleks, et Eestis ettevõtet asutada, tuleb esitada äriregistrile avaldus, mis sisaldab ettevõtte nime, ettevõtte direktorite, omanike ja kasusaajate isikuandmeid, ettevõtte telefoninumbrit ja meiliaadressi, juriidilist aadressi, kontaktisiku andmeid, tegevusala koos EMTAKi või NACE’i koodiga ning ettevõtte põhikirja teksti.

 • Miks Eesti on kõige köitvam jurisdiktsioon äri asutamiseks Euroopas?

  Eesti peamine ja kõige kaalukam eelis kõige teiste Euroopa Liidu riikide ees on jaotamata kasumi ettevõtte tulumaksu puudumine. See tähendab, et kõik ettevõtte teenitud ja akumuleeritud vahendid ei ole maksustatavad tulumaksuga kuni kasumi jaotamise ja dividendi maksmiseni ettevõtte osanikele. Seega on Eesti ettevõtetel võimalus vabalt paigutada teenitud raha või teha investeeringuid, mõtlemata vajadusele maksta ettevõtte makse.

 • Kuidas Eesti ettevõtete tegevust reguleeritakse?

  Eesti territooriumil asuvate juriidiliste isikute tegevust reguleerib Äriseadustik.

 • Soovin Euroopas ettevõtet asutada. Kas Eesti sobib mulle?

  Jah, kahtlemata. Eesti asub geograafiliselt Põhja-Euroopas ning on 2004. aastast alates Euroopa Liidu ja tolliühenduse täieõiguslik liige. Kui soovite asutada Euroopa ettevõtet ning oma äri Euroopa Liidu alale laiendada, siis Eesti valik peamise jurisdiktsioonina on Teie jaoks parim lahendus.

 • Kui lihtne on Eestis ettevõtet asutada võrreldes teiste Euroopa jurisdiktsioonidega?

  Eesti asub Euroopa riikide seas traditsiooniliselt juhtivatel kohtadel äritegemise lihtsuse indeksis (ingl k Ease of Doing Business Index) ning mitte asjata. Arenenud e-riik, liigse bürokraatia puudumine ning köitvad tingimused välisinvesteeringute tegemiseks teevad Eestis ettevõtte loomise protsessi mitteresidentide jaoks ülimalt kiireks ja mugavaks.

HINNAKIRI

Järgnevalt on esitatud ettevõtete Eestis registreerimise ja asutamise teenuste ning täiendavate korporatiiv- ja juriidiliste teenuste hinnad.
 • Teenuse liik
  Hind
 • Ettevõtte asutamine interneti teel E-äriregistris (allkirjastamiseks on vaja ID-kaart, Mobiil-ID või E-Residency)
  365
 • Ettevõtte asutamine interneti teel E-äriregistris + juriidiline aadress ja kontaktisik
  615
 • Ettevõtte registreerimine notari juures
  550
 • Ettevõtte registreerimine notari juures + juriidiline aadress ja kontaktisik
  750
 • Firma asutamine kaugteel volikirja alusel
  750
 • Firma asutamine kaugteel volikirja alusel + juriidiline aadress ja kontaktisik
  1000
 • Kontaktisik (1 aasta hind)
  150
 • Juriidiline aadress (1 aasta hind)
  150
 • Äriühingu arvelduskonto avamine (hind alates)
  300
 • Õigusalane või raamatupidamisalane nõustamine (1 tunni hind)
  75
Märkus:
Ettevõtte registreerimise hind sõltumata selle viisist sisaldab kõikide notaritasude ja riigilõivude maksmist ning juriidilise isiku aadressi ja kontaktisiku teenust 1 aastaks. Eespool märgitud hinnad ei sisalda võimalikku käibemaksu 20%.

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.