Ettevõttе asutamise eelised Eestis

10 peamist eelist ettevõtte registreerimisel Eestis

Soovite alustada äritegevust ja registreerida oma ettevõtte Eestis? Esmajärjekorras soovitame teil kaaluda võimalust avada oma ettevõte just nimelt Eestis, kuivõrd selles jurisdiktsioonis on hulgaliselt eeliseid, mis tõstavad Eesti teiste Euroopa Liidu riikide seast selgelt esile. 

2021. aasta lõpus oli Eestis registreeritud 241 181 ettevõtet, kusjuures 24 779 neist (umbes 10%) olid asutatud viimase aasta jooksul. Arvestades Eesti elanikkonna arvu (1,3 miljonit inimest), näitavad need arvud ilmekalt, et Eesti on välisriikide äriringkondades populaarne sihtmaa, kui tahetakse vähendada jurisdiktsiooniga seotud ja muid riske ning optimeerida oma ettevõtte maksukomponenti.

10 PÕHJUST ETTEVÕTTE ASUTAMISEKS EESTIS

Viimastel aastatel on paljud ettevõtjad ja investorid üle maailma valinud ettevõtte registreerimiskohaks Eesti ning loovad tõhusa baasi oma äriprojekti toomiseks Euroopa Liidu ühtsele turule. Allpool vaatleme 10 kõige olulisemat ja kaalukamat põhjust, miks peaksite alustama oma äri ja avama ettevõtte Eestis:

  1. Eestis puudub täielikult tulumaks jaotamata kasumilt. See tähendab, et kõik Eesti ettevõtted on vabastatud ettevõtte tulumaksust seni, kuni pole vastu võetud dividendide väljamaksmise otsust ja kogunenud tulud ei ole ettevõtte osanike vahel ära jaotatud. See eelis võimaldab Eestis registreeritud ettevõtetel vabalt kapitali koguda ning ettevõtte vahendeid paigutada ja investeerida, ilma et tuleks maksta mingeid ettevõttemakse.
  2. Eesti hoiab rahvusvahelises maksualase konkurentsivõime indeksis (ingl k International Tax Competitiveness Index) esikohta, sest Eestis on väga mugav ja läbipaistev maksusüsteem. Maksude arvestuse, deklareerimise ja tasumise süsteem on lihtne, mugav ja maksimaalselt automatiseeritud. Kõik õigusaktid ja maksualased määrused on kirjutatud lihtsas ja arusaadavas keeles, kogu ettevõtjale vajalik teave on kättesaadav Maksu- ja Tolliameti veebilehelt ning samuti on maksuameti töötajad alati lahked ja abivalmis.
  3. Eestis on ülimalt hea ärikliima ja väga mugav keskkond äritegevuse arendamiseks. Mitte ilmaasjata pole Eesti mitmesugustes rahvusvahelistes reitingutes juhtpositsioonil: majandusvabaduse indeksis (ingl k Index of economic freedom) 7. kohal ja äritegevuse lihtsuse indeksis (ingl k Ease of Doing Business Index) 18. kohal.
  4. Erinevalt paljudest teistest Euroopa jurisdiktsioonidest pole Eestis ettevõtte registreerimisel vaja teha osakapitali sissemakset, mis teeb ettevõtte asutamise protseduuri lihtsaks ja liigse bürokraatia vabaks.
  5. Alates aastast 2004 kuulub Eesti Euroopa Liitu ning on ühtse tolliliidu (ingl k European Union Customs Union) täieõiguslik liige, mis tähendab, et kaubandustegevus on üle kogu ELi vabastatud igasugustest tollimaksudest ja piirangutest.
  6. Aastast 2014 käivitati Eestis välismaalaste jaoks e-Residendi programm, mis võimaldab mitteresidentidel anda digiallkirju, mis on aktsepteeritavad nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. E-residendiks olemine ja digiallkirja andmise võimalus võimaldab mitteresidentidel kasutada mitmesuguseid internetipõhiseid riigiteenuseid, sealhulgas elektroonilist äriregistrit, mille kaudu saab ettevõtte kiiresti ja mugavalt registreerida ning korraldada selle edasist juhtimist.
  7. Eesti ettevõtte nimele saab kiiresti ja mugavalt avada arvelduskonto sellistes elektroonilistes maksesüsteemides nagu Wise, Paysera või Revolut, mis lihtsustab ja kiirendab oluliselt ettevõtte sisenemist rahvusvahelistele turgudele.
  8. Hoolimata sellest, et ametlik asjaajamine käib Eestis eesti keeles, on teil alati võimalus pöörduda riigiasutuste poole ja suhelda nendega ka vene või inglise keeles.
  9. Ettevõtte registreerimise protsess on Eestis ülimalt lihtne ja läbipaistev ning igasuguse liigse bürokraatia vaba. Ettevõtte võib registreerida isiklikult kohale tulles, volikirja alusel ja ise seejuures kohale tulemata või interneti teel e-Residentsuse abil vaid mõne päeva jooksul.
  10. Ettevõtte asutamiseks Eesti Vabariigi jurisdiktsioonis ei ole vaja kaasata ettevõtte struktuuri kohalikke elanikke. 100% asutajatest ja tegevjuhtidest võivad olla ka Eesti mitteresidendid.

See pole veel kaugeltki mitte täielik loetelu eelistest, mida annab Eesti jurisdiktsiooni valimine ettevõtte loomiseks Euroopa Liidus. Üksikasjalikumat teavet Eestis ettevõtte asutamise protseduuri ja tingimuste kohta leiate meie veebisaidi selleteemaliselt leheküljelt.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST!

Kui teil tekkis huvi võimaluse vastu registreerida oma ettevõte Eestis või kui teil on mis tahes küsimusi, võtke palun julgesti ühendust meie spetsialistidega telefoni või e-posti teel või tehke oma päring vastava vormi täitmise kaudu meie veebilehel. Lisateavet osaühingu asutamise kohta leiate meie veebisaidi teemalehelt.

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.