Äriühingu registreerimine kohapeal

Ettevõtte asutamine kohapeal viibides isiklikult notari juures

Üks levinumaid viise äriühingu asutamiseks Eestis on see registreerida kohapeal Tallinnas. Toimingu läbiviimine kohapeal on kiireim ja mugavaim viis oma äriühingu registreerimiseks ja äriprojekti tõhusaks viimiseks rahvusvahelisele turule.

Selleks tuleb teil planeerida reis Tallinnasse. Kõik toimingud saab teha ühe tööpäeva jooksul, seega ei pea te Eestis kaua viibima.

Te ei pea millegi pärast muretsema – meie spetsialistid ja konsultandid koostavad kõik vajalikud dokumendid, lepivad kokku kohtumise notariga, kinnitavad tulevase äriühingu asutamisdokumendid ja saadavad teid isiklikult kogu protsessi vältel.

Põhietapid äriühingu registreerimiseks

Äriühingu kohapeal registreerimise menetluse ettevalmistamise ja läbiviimise protsess koosneb järgmistest etappidest:

 • Eelkonsultatsioon. Meie spetsialistid vastavad kõigile teie küsimustele ja arutavad teiega Eesti visiidi ja eelseisva äriühingu registreerimisprotseduuri üksikasju.
 • Tallinnasse saabumise aja kooskõlastamine. Kuna notari külastus eeldab eelnevat kooskõlastamist ja aja broneerimist, siis palume teil meid teavitada plaanitavast reisist Eestisse 3­–5 tööpäeva ette.
 • Asutamisdokumentatsiooni ettevalmistamine. Meie konsultandid koostavad äriühingu asutamislepingu ja põhikirja projekti; aitavad kontrollida, et teie soovitud äriühingu nimi ei oleks juba kasutuses ja valida tulevase äriühingu jaoks õige tegevusala.
 • Äriühingu asutamise notariaalse menetluse läbiviimine. Kõik äriühingu registreerimise toimingud viiakse läbi notaribüroos. Meie juristid saadavad ja nõustavad teid notaribüroos kogu äriühingu asutamise menetluse vältel.
 • Äriühingu kandmine Eesti Äriregistrisse. Registreerimise notariaalse menetluse lõppedes antakse asutamisdokumendid üle Äriregistrile ja teie äriühing kantakse registrisse viie tööpäeva jooksul.

Pärast kõikide toimingute sooritamist kantakse äriühing Eesti Äriregistrisse, kus te siis saate näha kõiki äriühingu andmeid ja saada elektroonilisi koopiad kõikidest asutamisdokumentidest.

Millist teavet me vajame?

Aja broneerimiseks notari juurde, äriühingu registreerimise korra ja asutamisdokumentide koostamiseks vajame ennekõike järgmisi andmeid:

 • Tallinna külastuse eeldatav kuupäev;
 • Tulevase äriühingu soovitud nimed (2–3 varianti);
 • Äriühingu kavandatav tegevusala;
 • Äriühingu kontaktandmed (telefoninumber ja e-post);
 • Äriühingu asutajate ja juhatuse liikmete andmed (ees– ja perekonnanimi, aadress jne).

Äriühingu asutamisdokumentatsiooni koostamiseks palume teil saata skaneeritud koopiad asutajate passidest ja täita ankeedid ja küsimustikud klientide kohta, et täpsustada ja fikseerida kõik tulevase äriühingu olulised asjaolud.

Teised äriteenused

Äriühingu edukaks registreerimiseks ja selle edasiseks korrektseks toimimiseks peaksite ka mõtlema järgmiste teenuste kasutamise peale:

 • Juriidiline aadress. Äriühingu registreerimisel on vaja märkida selle juriidiline aadress Eestis. Meie büroo pakub juriidilise aadressi teenust Eestis, sh sissetulevate kirjade vastuvõtmine ja edastamine.
 • Kontaktisik. Iga äriühing, kelle juhatuse liikmed on Eesti mitteresidendid, on kohustatud määrama Eesti territooriumil kontaktisiku, kellele on võimalik kätte toimetada ametlikke dokumente, teateid ja muud kirjavahetust. Pakume kontaktisiku teenust Eestis.
 • Raamatupidamisteenus. Iga Eestis registreeritud juriidiline isik on kohustatud pidama raamatupidamise arvestust ja esitama raamatupidamise aastaaruande (majandusaasta aruande) riigiasutustele. Meie raamatupidajad pakuvad igakülgset tuge teie äriühingu raamatupidamisel.
 • Õigusalased teenused. Meie kogenud juristid pakuvad igakülgset õigusabi alates eelkonsultatsioonidest ja juriidilise dokumentatsiooni analüüsimisest kuni kliendi huvide esindamiseni kohtumenetlustes.

Meie spetsialistid pakuvad kõiki vajalikke teenuseid teie äriühingu asutamiseks Eestis ning selle edasiseks tõhusaks toimimiseks Euroopa Liidu õigusruumis.

Ettevõtte registreerimise maksumus

Äriühingu registreerimise maksumus kohapeal hõlmab järgimisi kulusid:

 • Õigusalased teenused ­– 100 eurot
 • Riigilõiv – 200 eurot
 • Notari teenused – 150 eurot
 • Juriidiline aadress 1 aastaks – 150 eurot
 • Kontaktisik 1 aastaks – 150 EUR

Ettevõtte asutamisega seotud teenuse kogumaksumus – 750 euro

Kui teil on konkreetseid nõudeid või soove äriühingu asutamisdokumentatsioonile, registreerimise korra koostamisele ja läbiviimisele, võtke ühendust meie konsultantidega, et saada individuaalne hinnapakkumine.

Võtke meiega ühendust

Äriühingu registreerimisel Eestis on palju eeliseid ja sellest saab kindlasti tõhus tööriist teie äri arendamisel. Kogu lisainfo äriühingu registreerimise kohta Eestis leiate meie kodulehe temaatiliselt lehelt.

Kui olete huvitatud äriühingu registreerimist Eestis kohapeal või kui teil on küsimusi, võtke ühendust meie spetsialistidega telefoni, e-posti või meie kodulehel oleva tagasiside vormi kaudu.

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.