30 korduma kippuvat küsimust ettevõtte asutamise kohta Eestis

Ettevõtte asutamine ja juhtimine Eestis: põhjalik KKK välisettevõtjatele

Ettevõtte loomine Eestis muutub üha atraktiivsemaks ettevõtjatele üle kogu maailma tänu unikaalsele digitaalsele ökosüsteemile ja soodsale maksupoliitikale. See riik pakub ühte kõige arenenumat ja innovatiivsemat majandust Euroopas, muutes selle ideaalseks kohaks uue äri alustamiseks ja arendamiseks, eriti sellistes kiiresti kasvavates sektorites nagu IT, fintech ja digiteenused.

Eesti – teie värav digitaalsesse ärimaailma

Eesti pakub üllatavalt lihtsat ja arusaadavat ettevõtte asutamise protseduuri, mida saab täielikult veebis teostada e-Residentsuse abil. See mugavus meelitab ettevõtjaid, kes soovivad kiiresti siseneda Euroopa turule ilma füüsilise kohalolekuta riigis. Võimalus juhtida äri igalt poolt maailmast e-residentsuse kaudu teeb Eesti eriti atraktiivseks rahvusvahelistele investoritele, kes soovivad oma operatsioone globaliseerida ja uurida uusi turgusid.

Ettevõtte avamine Eestis: kiire, lihtne, tõhus

Selles artiklis arutame 30 peamist küsimust, mis kõige sagedamini huvitavad ettevõtjaid ettevõtte registreerimise ja juhtimise kohta Eestis. Vastused neile küsimustele aitavad teil saada sügavamat mõistmist kõigist äritegevuse aspektidest Eestis, alates õiguslikest alustest kuni maksuseadusandluse üksikasjadeni.

Miks Eesti?

Te saate teada, milliseid eeliseid võib Eesti pakkuda, sealhulgas kiiret protsessi ettevõtte online-asutamiseks, läbipaistvat maksusüsteemi ja rahvusvahelise koostöö võimalusi. Samuti arutame, milliseid ettevõtteid on võimalik registreerida, millised dokumendid on vajalikud ja milliseid samme tuleb astuda, et hoida ettevõtet töös.

Vähem makse, rohkem võimalusi

Lisaks arutame pangandusteenuste võimalusi ja nõudeid, Raamatupidamise tähtsust ning maksuaruandluse eripärasid. Eraldi tähelepanu pöörame küsimustele, mis on seotud e-residentsusega – unikaalse programmiga, mis võimaldab välisettevõtjatel juhtida äri täielikult veebis ja distantsilt.

Kus innovatsioon loob võimalusi

Samuti käsitleme võimalikke raskusi ja probleeme, millega võivad kokku puutuda välisettevõtjad, ja pakume soovitusi nende ületamiseks. Nende aspektide mõistmine aitab teil maksimaalselt ära kasutada kõiki võimalusi, mida Eesti pakub rahvusvahelisele äritegevusele. Lõpetuseks anname nõuandeid, kuidas vältida levinud vigu Eesti ettevõtte asutamisel, samuti kuidas luua edukas ja stabiilne äri selles progressiivses Euroopa riigis.

FAQ| Ettevõtte loomine Eestis

Allpool leiate üksikasjaliku loetelu Korduma Kippuvatest Küsimustest, mis sisaldab vastuseid 30 kõige levinumale küsimusele ettevõtte registreerimise ja äritegevuse kohta Eestis. See jaotis on loodud selleks, et anda ettevõtjatele kõik vajalikud teadmised edukaks alustamiseks ja ettevõtte juhtimiseks Euroopa Liidus.

30 Kõige Sagedamini Esitatud Küsimust

Siit leiate teavet juriidiliste protseduuride, maksukohustuste, e-residentsuse ja palju muu kohta, mis aitab teil vältida levinud vigu ja muudab teie ettevõtte asutamise protsessi võimalikult läbipaistvaks ja arusaadavaks.

 • Kui atraktiivne on Eesti äri ajamiseks?

  Eesti on tunnustatud ühe parima ärikeskkonnaga riigina tänu kõrgele positsioonile Maailmapanga Ease of Doing Business indeksis, kus ta püsivalt kuulub 20 parima hulka. Lisaks paistab riik silma oma maksupoliitikaga, saavutades kõrgeid kohti International Tax Competitiveness Indeksis tänu ainulaadsele ärilise tulu maksustamise süsteemile. Need faktorid, koos e-residentsuse võimalustega äri kaugjuhtimiseks, teevad Eestist ideaalse valiku ettevõtjatele, kes soovivad saavutada globaalset kasvu.

 • Millised on ettevõtte registreerimise eelised Eestis?

  Eesti pakub võimalust registreerida ettevõte ja juhtida äri täielikult online, rakendades ettevõtte tulumaksu nullmäära ja pakkudes täielikku juurdepääsu Euroopa Liidu ühtsele turule.

 • Milliseid ettevõtte vorme saan Eestis registreerida?

  Eestis on populaarsed sellised ettevõtte vormid nagu osaühing (OÜ), aktsiaselts (AS) ja füüsilisest isikust ettevõtja (FIE).

 • Mis on kõige populaarsem juriidiline vorm äri loomiseks?

  Kõige populaarsem ettevõtlusvorm on osaühing (Osaühing, OÜ), mis on võrdne piiratud vastutusega ettevõttega (Limited Liability Company, LLC). See äri vorm on eelistatud oma juhtimise lihtsuse ja asutajate piiratud vastutuse tõttu. Enam kui 95% Eestis registreeritud juriidilistest isikutest kasutavad seda õiguslikku vormi.

 • Kui kaua aega võtab ettevõtte loomine Eestis?

  Ettevõtte registreerimine Eestis võtab tavaliselt 1 kuni 5 tööpäeva, sõltuvalt asutamisprotseduuri viisist. Näiteks e-residendi kaardi abil online ettevõtte loomine võtab aega maksimaalselt ühe päeva. Notari või volikirja abil toimuv protseduur viib ettevõtte kandmise äriregistrisse 5 tööpäeva jooksul.

 • Kui palju maksab ettevõtte asutamine Eestis?

  Eesti ettevõtte asutamise maksumus võib varieeruda 365 eurost kuni 1200 euroni. Lõpphind sõltub valitud registreerimisviisist ja täiendavate teenuste komplektist, nagu õigusalane tugi, registreerimisaadress, kontaktisik või raamatupidamisteenused.

 • Mis on minimaalne osakapital, mis on vajalik ettevõtte loomiseks?

  Eesti ettevõtte asutamiseks nõutav minimaalne osakapital on vaid 0,01 eurot (üks eurosent), mis teeb protsessi kättesaadavaks laiale ettevõtjate ringile.

 • Kas pean isiklikult Eestis viibima ettevõtte asutamisel?

  Ei, soovi korral võite oma ettevõtte asutada kaugteel, andes meie büroo juristidele vastava notariaalse volikirja või kasutades e-residentsuse digitaalallkirja, et registreerida ettevõte online läbi äriregistri internetiportaali.

 • Kas ma saan kasutada virtuaalkontorit ettevõtte juriidilise aadressina?

  Jah, võite kasutada virtuaalset kontorit ettevõtte registreerimisaadressina.

 • Kas ettevõtte juhatuse liikmete ja tegelike kasusaajate (UBO) teave on avalik?

  Jah, Eesti Äriregistris olevad andmed on avalikud ja kättesaadavad. Igaüks võib tutvuda ettevõtte juhatuse liikmete, osanike ja tegelike kasusaajate (UBO) nimekirjaga, samuti esitatud majandusaasta aruannetega ja muu registreeritud korporatiivse teabega.

 • Kas välismaalane võib olla Eesti ettevõtte asutaja ja osanik?

  Jah, välismaalastel on võimalik piiranguteta olla Eesti ettevõtete asutajad ja osanikud.

 • Kas on nõutav kohaliku juhatuse liikme olemasolu?

  Ei, kohalikku direktorit ei nõuta. Ettevõtet võib juhtida juhatuse liige mis tahes riigist.

 • Kas on kohustus palgata kohalikke töötajaid?

  Sellist kohustust ei ole.

 • Kas ma saan Eestis ettevõtte asutada online?

  Jah, kui teil on e-residentsus, võite ettevõtte registreerida täielikult online režiimis igalt poolt maailmast.

 • Mis on e-residentsus?

  E-residentsus on Eesti valitsuse poolt pakutav unikaalne programm, mis võimaldab välismaalastel saada digitaalse identiteedi ja ELi EIDAS standardile vastava digitaalallkirja. E-residendid saavad registreerida ettevõtteid, avada pangakontosid ja juhtida oma äri distantsilt, kasutades digitaalallkirja lepingute sõlmimiseks ja vajalike dokumentide esitamiseks.

 • Kuidas saada e-residentsust?

  E-residentsuse saamiseks Eestis peate esitama online taotluse e-residentsuse programmi ametlikul veebilehel. Taotlemise käigus tuleb esitada isikuandmed ja isikut tõendav dokument. Pärast taotluse läbivaatamist ja vastava riigilõivu tasumist saate oma e-residentsuse stardipaketi kätte saada valitud Eesti saatkonnas või konsulaadis.

 • Mis on Eestis ettevõtte tulumaksu määr?

  Eestis kehtib unikaalne ettevõtte tulumaksusüsteem, kus maksustatakse mitte ettevõtte teenitud tulu, vaid jaotatud kasumi pealt dividendidena. See tähendab, et seni, kuni kasum reinvesteeritakse ärisse või jääb jaotamata, ei rakendu ettevõtte tulumaks. Jaotatava kasumi tulumaksumäär on 20%.

 • Kas ettevõte peab pidama raamatupidamist?

  Jah, kõik Eesti juriidilised isikud, olenemata nende suurusest või omandivormist, peavad pidama raamatupidamist. See on vajalik ettevõtte finantstegevuse korrektseks kajastamiseks ning vastavuse tagamiseks kohalikele seadusnõuetele.

 • Kas Eesti ettevõtted peavad esitama aastaaruandeid?

  Jah, kõik Eestis registreeritud ettevõtted on kohustatud esitama aastaaruanded Äriregistrile. Aastaaruanne peab sisaldama bilanssi, kasumi ja kahjumi aruannet ning sõltuvalt ettevõtte suurusest ja tegevusala eripärast ka muud aruandlust. Aastaaruanne tuleb esitada ettenähtud tähtajaks (tavaliselt 30. juuniks), et vältida trahve ja muid sanktsioone.

 • Kas ettevõtte audit on kohustuslik?

  Ei, raamatupidamise audit on nõutav ainult juhul, kui ettevõtte näitajad ületavad teatud läviväärtusi käibe, bilansimahu või töötajate arvu osas.

 • Kas on vajalik avada konto kohalikus pangas?

  Eesti ettevõtted võivad avada pangakontosid nii kohalikes kui ka välismaistes pankades ja makseasutustes, pakkudes paindlikkust finantsplaneerimisel ja juurdepääsu rahvusvahelistele turgudele. See on eriti kasulik globaalsele kasvule orienteeritud äridele, kes otsivad parimaid tingimusi oma tegevuseks.

 • Kus on kõige lihtsam ja kiirem avada arvelduskonto minu ettevõttele?

  Arvelduskonto avamine maksesüsteemides nagu Paysera, Wise, Revolut või Airwallex võib olla Eesti ettevõtete jaoks lihtsam ja mugavam lahendus võrreldes traditsiooniliste pangakontodega, tänu vähemale bürokraatiale ja kiiremale protsessile. Need platvormid pakuvad paindlikke teenuseid nagu mitmevaluutalised kontod ja madalad teenustasud, muutes need eelistatud valikuks ettevõtjatele, kes soovivad tõhustada rahvusvahelisi makseid.

 • Kas ma saan investeerida ettevõtte vahendeid krüptovaluutasse?

  Jah, teil on õigus investeerida ettevõtte vahendeid igasse investeerimisinstrumenti oma äranägemise järgi, sealhulgas krüptovaluutasse.

 • Kas ma saan vastu võtta makseid krüptovaluutas?

  Jah, juriidilised isikud võivad täielikult vabalt vastu võtta makseid kaupade või teenuste eest krüptovaluutas ja muudes virtuaalsetes varades.

 • Millised äri tüübid on populaarsed registreerimiseks Eestis?

  IT-ettevõtted, finantstehnoloogia projektid, e-kaubandus ja erinevates sektorites tegutsevad start-up’id on välisettevõtjate ja investorite seas eriti populaarsed, tänu Eesti edumeelsele digitaalsele ökosüsteemile ja atraktiivsele maksupoliitikale.

 • Kas Eesti sobib IT-ettevõtte asutamiseks?

  Jah, Eesti on ideaalne koht IT-ettevõtetele, pakkudes tugevat digitaalset infrastruktuuri, lihtsat registreerimisprotseduuri ja sihitud toetusprogramme tehnoloogilistele start-up’idele.

 • Kas ma saan luua Eestis finantstehnoloogia ettevõtte?

  Jah, Eesti toetab aktiivselt finantstehnoloogia sektori arengut ja pakub soodsaid tingimusi finantstehnoloogia ettevõtete registreerimiseks ja juhtimiseks, kaasa arvatud uuenduslikud lahendused elektrooniliste maksete ja plokiahela tehnoloogia valdkonnas.

 • Kas ma saan Eestis avada start-up'i?

  Kindlasti, Eesti meelitab ligi palju rahvusvahelisi start-up’e tänu oma avatud majandusele, maksusoodustustele ja riiklikele toetusprogrammidele innovaatiliste projektide jaoks.

 • Kas Eesti sobib internetikaubanduse jaoks?

  Eesti on suurepärane koht internetikaubanduse ja veebipõhise kaubanduse jaoks, sealhulgas platvormidel nagu eBay, Amazon või AliExpress (Alibaba), pakkudes stabiilset juurdepääsu Euroopa Liidu turgudele ja kõrgtehnoloogilisi lahendusi e-kaubanduse jaoks.

 • Kuidas ma saan likvideerida oma ettevõtte?

  Kui teie ettevõte ei ole alustanud äritegevust, on selle likvideerimine lihtsalt formaalsus, mis saab teostuda ilma suurte raskusteta mõistliku aja jooksul. Äritegevust omavate ettevõtete likvideerimine nõuab aga põhjalikumat lähenemist ja kestab 6-9 kuud. Selles protsessis kaasnevad mitte ainult registreerimistoimingud, vaid ka finantsaruannete ettevalmistamine ja esitamine, maksukohustuste reguleerimine ning muud juriidilised formaalsused. Lisaks peab ettevõte teavitama kõiki võlausaldajaid oma kavatsusest likvideerida ja andma neile võimaluse esitada oma nõuded kindlaksmääratud perioodi jooksul.

Seega, ettevõtte registreerimine ja juhtimine Eestis avab ettevõtjatele palju võimalusi tänu unikaalsele digitaalsele ökosüsteemile ja atraktiivsele maksupoliitikale. See Euroopa riik mitte ainult ei toeta innovatsiooni ja ettevõtlust, vaid pakub ka tõhusat, läbipaistvat ja kättesaadavat platvormi rahvusvahelisele äritegevusele.

Investeerige oma ettevõtte tulevikku

Meie juhendi abil saate maksimaalselt lihtsustada ettevõtte registreerimise ja juhtimise protsessi, minimeerida võimalikke riske ja optimeerida äriprotsesse. Õige lähenemisviisi ja kohalike seaduste ning regulatsioonide mõistmisega võib teie äri saavutada märkimisväärset kasvu ja edu.

Alustage uut peatükki: teie äri Eestis

Loodame, et korduma kippuvatele küsimustele antud vastused aitasid teil saada selge ülevaate sellest, mida on vaja edukaks alustamiseks ja äritegevuseks. Teie otsus alustada äri siin võib olla uue, innovatsioonide ja õitsengu täis peatüki algus.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

Ideest teostuseni: Alustage oma äri Eestis kindlalt

Kui teil on lisaküsimusi või vajate abi ettevõtte registreerimisel Eestis, ärge kõhelge meiega ühendust võtma. Oleme alati valmis pakkuma professionaalset tuge ja nõustamist, et teie äriprojekt saaks parima võimaliku alguse.

Eesti Firma – teie usaldusväärne partner Eestis

Samuti kutsume teid külastama meie kontorit Tallinnas, et arutada kõiki teie äri aspekte isiklikult. Meie spetsialistid aitavad teil läbida kogu protsessi ettevõtte asutamisest ELis ning vastavad kõigile teie küsimustele.

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.