Raamatupidaja konsultatsioon

Individuaalne raamatupidamis-, maksu- ja finantsnõustamine teie ettevõttele

Raamatupidaja konsultatsioon on eelkõige professionaalne abi ettevõtte majandustegevuse raamatupidamise ja maksustamisega seotud küsimuste lahendamisel. Nõustamine võib hõlmata nii raamatupidamise reeglite selgitamist, maksuaruandlust ja muude finantsdokumentide vormistamist kui ka nõustamist ettevõtte maksude tasumise optimeerimise ja maksukulude vähendamise vallas.

Raamatupidamisalane nõustamine võib olla kasulik igale ettevõttele, olenemata selle suurusest ja tegevusalast, kui on vaja kvalifitseeritud abi raamatupidamise, maksukoormuse arvestuse, palgaarvestuse jms küsimuste lahendamisel.

Iga ettevõtte edukaks toimimiseks on oluline raamatupidamise nõuetekohane korraldamine ja sisseseadmine, et oleks võimalik õigeaegselt koostada ja esitada riigiasutustele aruandeid, täita täielikult maksukohustusi ning omada terviklikku ülevaadet finantsseisust.

RAAMATUPIDAMISE KONSULTATSIOONI PEAMISED TEEMAD

Meie spetsialistid on pädevad pakkuma Teile nõustamisteenust kõigis Eesti ettevõtete tegevuse raamatupidamise ja maksustamise küsimustes, sh Teie ettevõtte tehingute, tulude ja kulude efektiivse kajastamise süsteemi korraldamise ja ülesehitamise teemal, teie ettevõtte maksukoormuse vajaliku aruandluse ja optimeerimise koostamise teemal.

Eesti ettevõtete maksustamine

Meie ekspertide meeskond aitab teil mõista Eesti maksusüsteemi. Anname teile üksikasjaliku ülevaate maksumääradest ja peamiste maksuliikide (tulumaks, käibemaks jne) arvutamise põhimõtetest, samuti nõustame maksude tasumise optimeerimisel ja ettevõtte maksudega seotud kulude vähendamisel.

Põhilised arvestuspõhimõtted

Meie ettevõtte raamatupidajad aitavad teil mõista kõiki raamatupidamise peensusi, sealhulgas nõustades tehingute ja tehingute korrektse raamatupidamise korraldamist, kogudes ja säilitades raamatupidamise esmast dokumentatsiooni ning arutades teiega protsesside automatiseerimise ja digitaliseerimise võimalusi.

Finants- ja maksuaruandlus

Konsultatsiooni käigus käsitleme üksikasjalikult finants- (majandusaasta aruanne) ja maksuaruandluse (käibemaks ja tulumaks) nõudeid, samuti arutame teie Eesti ettevõtte aruannete koostamise ja esitamise põhireegleid, samuti ajastust ja reguleerivatele asutustele aruandluse sagedust.

Kasumi jaotamine ja dividendide maksmine

Meie ekspertide meeskond aitab teil mõista Eesti ettevõtte kasumi jaotamise reegleid ja vajaliku maksuaruandluse koostamist, samuti osutab professionaalset abi vastavate dokumentide koostamisel ja esitamisel. Vajadusel pakume konsultatsiooni maksukoormuse optimeerimise teemal juhuks, kui asutajad (dividendide saajad) ei ole Eesti maksuresidendid, sh topeltmaksustamise vältimise lepingute kaudu.

Töötajate tööle rakendamine ja palgaarvestus

Meie ettevõtte spetsialistid nõustavad Teid töölevõtmise seadusjärgsete nõuete osas, samuti räägivad Eesti ettevõtete töötajate töötasu arveldamise ja arvestamise reeglitest.  Aitame koostada kõik vajalikud dokumendid ja lepingud, arvutada välja töötasu maksmisega seotud maksud ja muud sissemaksed ning koostada aruanded reguleerivatele asutustele.

Raamatupidaja konsultatsioon Eestis võib olla kasulik igas suuruses ettevõttele, alustades väikestest alustavatest ettevõtetest kuni suurkorporatsioonideni. Kvaliteetne raamatupidamisalane nõustamine aitab ettevõtetel vähendada osa riske ja vältida maksureeglite rikkumisi, samuti tõhusalt hallata oma rahaasju ja maksuaruandlust.

Meie poole pöördudes saate individuaalse lähenemise ja professionaalse toe kõigi oma Eesti ettevõtte raamatupidamisega seotud küsimuste lahendamisel.

Võta meiega ühendust

Kui tunned huvi raamatupidamisnõustamise vastu – võta julgelt ühendust meie raamatupidajate ja konsultantidega! Üheskoos leiame lahenduse kõige keerulisemale ja ebatavalisemale olukorrale.

Lisateavet muude raamatupidamisteenuste kohta leiate meie saidi teemalehelt.

Täname!

Teie sõnum on edukalt kätte saadud!
Võtame TeMeie konsultandid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.